Соціально-психологічний театр «Шанс»

СОЦІАЛЬНО – ПСИХОЛОГІЧНИЙ ТЕАТР ЯК ІНСТИТУТ ВИХОВАННЯ ОСОБИСТОСТІ

У 2013 році відбулася презентація шкільного соціально – психологічного театру «Шанс».

Керівники:

Дац Ніла Миколаївна – соціальний педагог

Красильнікова Наталія Іванівна  —  практичний психолог

 Мета театру:

  • впровадження даної форми роботи – як засобу формування навичок здорового способу життя, профілактики правопорушень серед здобувачів освіти, боротьби з негативними проявами в молодіжному середовищі;
  • залучення до діяльності в театрі здобувачів освіти, які опинилися в складній життєвій ситуації, дітей пільгових категорій;
  • формування активної життєвої позиції та вміння адаптуватися в соціумі;
  • профілактика наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління.

СОЦІАЛЬНО – ПСИХОЛОГІЧНИЙ ТЕАТР ЛІЦЕЮ ОБ҆ ЄДНУЄ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ, ЯКІ ПРАГНУТЬ ДО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ, НАМАГАЮТЬСЯ ДОПОМОГТИ ПІДЛІТКАМ І ОДНОЛІТКАМ ТА БАЖАЮТЬ РОЗВИВАТИ АКТОРСЬКІ ЗДІБНОСТІ.

    Учасниками соціально – психологічного театру є здобувачі освіти різних соціальних категорій. Театр став для них майданчиком не лише  прояву та розвитку акторських здібностей, а й для роботи з власними емоціями, комплексами,  вирішення важливих психологічних та особистісних питань. Окрім того,  здобувачі освіти є активними в підборі тематики вистав, готують хореографічні та вокальні композиції, добирають музичний супровід  і костюми, виготовляють декорації та реквізит. Театр «Шанс» не має постійного акторського складу. Таку тактику обрано для того, щоб якомога більше залучити здобувачів освіти.

     Навколо театру об’єдналися  педагоги та  батьки, які із задоволенням приймають  участь у виступах театру. Практикувалися виїзди театру з виступами до інших освітніх закладів.

У зв’язку з введенням карантину, довелося змінити форму  роботи  театру – перейти на дистанційне спілкування.В І семестрі учасників театру об’єднало створення відеороликів «Права дітей» та «Збережемо природу землі разом». До зйомок і  монтажу  були залучені актори театру та здобувачі освіти 8 класу.

У рамках місячника екологічного виховання учасники соціально-психологічного театру «Шанс» створили відеоролик про екологічні проблеми нашої планети.

У рамках місячника правового виховання учасники соціально-психологічного театру «Шанс» створили відеоролик, що розповідає про права дітей.