Патріотичне виховання

2022-2023 навчальний рік

День пам’яті Героїв Небесної Сотні

“Небесною Сотнею” називають загиблих учасників Революції Гідності. Дехто з них загинув навесні 2014 року.

Герої Небесної Сотні – уособлення людської, громадянської та національної відваги й самовідданості.

Героями Небесної Сотні стали 107 загиблих. Вони різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону. Серед них були успішні підприємці й пенсіонери. Найстаршому – Іванові Наконечному – виповнилося 82 роки, а наймолодшому – Назарієві Войтовичу – лише 17.

До Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні у ліцеї «Борисфен» було проведено низку тематичних виховних заходів: година пам’яті, урок громадянської активності, виховний захід, створення паперових янголів, оформлення стенду «Янголи Небесної Сотні».

День Соборності України

До Дня Соборності України в ліцеї пройшла ціла низка заходів: виховні години, урок державності, перегляд презентацій та відео, година спілкування. У холі закладу було оформлено тематичний стенд. Учні та працівники закладу прийняли участь у флешмобі «Ланцюг єдності» від Молодіжної ради Дніпра.

День Українського козацтва та День захисників та захисниць України

До Дня Українського козацтва та Дня захисників та захисниць України для ліцеїстів були проведені онлайн інформаційно-просвітницькі заходи, вікторини, виставка малюнків, відеозвернення тощо.

Учні дізналися багато нового та цікавого про козаків, поспілкувалися про воїнів ЗСУ та територіальної оборони і усіх, хто захищає нашу державу від минулих та сучасних ворогів, говорили про становлення та розвиток українських військових традицій, мужність та героїзм захисників і захисниць України.

2021-2022 навчальний рік

День вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні

Виховна година до Дня Збройних сил України

Декада вшанування захисників незалежності і територіальної цілісності України

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння зміцненню патріотичного духу ліцеїстів була проведена тематична декада, в рамках якої відбулися наступні заходи:

  • організація тематичного стенду «Пам’ятаймо загиблих заради майбутнього»
  • проведення майстер-класу «Оберіг для воїна» , написання листа воїну-захиснику «Дякуємо за мир»та передача їх волонтеру Скала Сергію для відправки у зону АТО
  • поїздка до меморіального комплексу на Алеї пам’яті загиблих в АТО, урочисте покладання квітів
  • перегляд документальних фільмів героїко-патріотичної тематики «Тримай біля серця» та «Слов’янськ — початок війни»
  • урок пам’яті «Їх слава сяє над Україною»
  • зустріч з полковником поліції учасником АТО Дмитром Миколайовичем Абрамкіним

2020-2021 навчальний рік

Виховна година «Свято з сивиною на скронях» 3-А клас

Обговорення «Формуємо громадянина —  патріота». 4 клас

Мета: довести до свідомості здобувачів освіти, що патріотизм потрібно виховувати в себе змалку; розвивати пізнавальний інтерес; викликати бажання стати справжніми патріотами своєї країни.

Виховна година «Хто такий патріот». 2-А клас

Мета: формувати у здобувачів освіти поняття «патріот»; розвивати вміння висловлювати свої думки, виховувати патріотизм.

Створення стіннівки до Дня пам’яті Героїв Небесної сотні. 8 клас

Мета: вшанування пам’яті героїв Небесної сотні, виховання патріотизму, національної гордості, любові до України. Згадати героїв, які ціною власного життя відстоюють інтереси європейського майбутнього держави.

Гра-квест «З Україною в серці». 4 клас

Мета: -закріпити знання дітей про Україну, її історію; розвивати творчу думку, навички аргументованого аналізу; сприяти вихованню патріотизму.

Година спілкування «Портрет сучасного патріота». 2-А клас

Мета: формування в учнів поняття «патріот»; «патріотизм»; розвиток вміння висловлювати свої думки; формування почуття патріотизму, любові до своєї держави.

Урок мужності «Герої Крут — патріоти навіки». 8 клас

Мета: ознайомлення ліцеїстів з історичними подіями 29 січня 1918 року; формування в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого.