Нові надходження

Велике задоволення приносять нові книги, які надходять до бібліотеки.

Це радість як для ліцеїстів, так і для бібліотекаря. Адже кожна нова книга – це нова зустріч, нове знайомство, яскрава подія.

       Фонд нашої бібліотеки поповнися навчальними посібниками серії «Шкільна бібліотека».  Це посібники з літератури, математики, біології , географії, , історії, економіки, мистецтва .  Ці книги не повторюють зміст підручників, а тільки доповнюють їх новими матеріалами.

Ласкаво просимо до світу знань з навчальними посібниками серії «Шкільна бібліотека».  Сподіваємось, що нові посібники допоможуть  нашим ліцеїстам розширити свій світогляд, підвищити рівень загальної культури,  надихнуть на здобуття високих результатів у навчанні.   

Читайте, розглядайте, досліджуйте!

      На всіх континентах нашої планети існує безліч міфів, казок, легенд про створення живого світу. Вони цікаві тим, що доносять нам відгомін із глибокого минулого і приховують у собі велику мудрість наших предків. Міфи дивовижно схожі між собою, хоча несуть на собі відбиток релігійних уявлень різних народів. 

Посібник «Антологія. Фольклор, міфи і легенди народів світу в шкільному курсі літератури»  складається з розділів:  Створення світу; Так народилися люди; І кривда світ покрила; Покарання людства за кривду; Герої і титани; У пошуках безсмертя? Казки; Легенди.  Краще розкрити зміст книжки допоможуть вам підказки Вікі – всезнайка та міфологічний словник.

     Усі ми любимо читати історії про дивовижних істот, які у фантастичному світі долають перешкоди, потрапляють в авантюрні пригоди з карколомними ситуаціями. Саме казка допомогає нам пережити подібне, зануритися в чарівний світ. У казці кожен може стати творцем, домислюючи історію.

Посібник «Антологія. Казка в шкільному курсі літератури» містить українські народні казки, казки українських письменників та казки народів світу.  Навігатор у подорожі літературними світами — Сонях. Він запрошує на свою сторінку в мережі Інтернет «Граймо разом». Саме тут можна вдосконалювати вміння створювати презентації, працювати над проектами. А про подорож казковими світами дізнаєтесь із захопливого листування дівчат вікторії та Валерії. Сподіваюсь, ви зацікавилися?! Тож сміливо рушайте у світ казкових пригод!

      У посібнику «Сучасна художня література» зібрані популярні твори української, зарубіжної літератур і літератур національних меншин України. Їх написали сучасні автори, яких добре знають у нашій країні та за її межами. Запрошую вас зануритись в захопливий світ сучасної літератури, де на вас чекають цікаві пригоди та яскраві  персонажі. Герої допоможуть вам зрозуміти світ, у якому ви живите, а ще навчать вас людяності й добра, любити красу та дбайливо ставитись до довкілля.  Художні твори представлені в українських перекладах. Тексти подано повністю, скорочено або в ключових епізодах. У книжці також є інформація про письменників, аналіз сюжетів та образів, коментарі, пояснення незрозумілих слів.

     Посібник «Сучасна література рідного краю» є  дуже актуальним., оскільки містить цікавий матеріал, що дасть можливість вам якісно підготуватись для уроку «Література рідного краю». Книга містить твори письменників з кожної області України. Посібник складений за алфавітом, тому вам зручно буде ознайомитись із творами кожного куточка нашої країни. Ще він пропонує читачам  як літературний матеріал, так і цікаві факти життя письменників відповідної області. Запитання після кожного блоку творів дадуть вам змогу покращити свої знання сучасної літератури. Зверніть увагу на незвичайне оформлення змісту. Його подано у вигляді карти України. Кожна область позначена номером сторінки із творами письменників цього краю. Знайдіть нашу область на карті. Незабутньої подорожі сторінками літератури рідного краю.

     Перед вами книжка «Цікаві факти з історії давніх часів», сторінками якої можна подорожувати не лише у просторі, а й в часі. Ви зможете відчути себе і мандрівниками, і слідчими, і вченими, адже пізнання подій стародавньої історії потребує уваги, наполегливості й зацікавленості. Дізнаєтесь багато нових імен, географічних назв, невідомих раніше вам фактів і подій. Що спонукає людину подорожувати? Передусім бажання дізнатися про те, як живуть інші люди, народи й держави. Ця книжка відкриє вам новий широкий світ історичних знань. Із цією книгою про давні часи ви відкриєте для себе нову науку – історію.

    Навколишній світ цікавий і різноманітний. Повсякденні справи можуть викликати у вас такі запитання, що  відповіді на них знають лише математики – науковці. Чи насправді математика – це лише формули і нічого цікавого?  Відповідь ви знайдете у посібнику «Математика навколо нас», читаючи його, граючи в логічні ігри,  демонструючи математичні фокуси своїм друзям. Допомогти вам поглянути уважно навкруги, зрозуміти, що математика дійсно навколо нас, і покликане видання, яке ви тримаєте в руках.

     Навіщо рослинам вода? За яких умов відбувається фотосинтез? Від чого залежить пухкість хліба? Чому гриби ростуть поряд з рослинами? На ці та багато інших запитань ви знайдете відповідь у посібнику «Захоплюючий світ біології».

У посібнику розкриті теми з росту й життєдіяльності мікробів, рослин, грибів, закономірності впливу навколишнього середовища на організми й значення взаємодій організмів між собою. В ньому  розміщені описи численних досліджень: експериментів, спостережень, моделювань.  Усі види практичної діяльності не потребують складного лабораторного обладнання, а можуть бути здійснені навіть у домашніх умовах із використанням доступних реактивів. Відповідаючи на запитання в кінці кожної теми, ви навчитеся аналізувати  отримані дослідним шляхом результати, шукати причини подій і підсумовувати спостереження. 

       Книга «Унікальні сторінки географії. Визначні географічні відкриття» містить матеріал до уроків із природознавства і географії, що надасть вам можливість зануритися в незвичайний світ пізнання природи. Ви дізнаєтесь про визначні події та маловідомі факти з різних розділів географії, ознайомитися із загадковими явищами природи планети, поповните свої знання про визначні географічні відкриття. У посібнику дібрані цікаві факти про природні явища, пояснюються фізичні закони.

На сторінках посібника також ви знайдете описи деяких експериментів, які стануть вам у нагоді для кращого розуміння природних явищ.

     Навіщо рослинам вода? За яких умов відбувається фотосинтез? Від чого залежить пухкість хліба? Чому гриби ростуть поряд з рослинами? На ці та багато

    Книжка «Основи споживчих знань. Споживча етика» розповість вам про життя у світі товарів і послуг, що оточують щоденно. Ви дізнаєтесь про те, як потрібно знаходити і купувати товари й послуги, як поводитись у супермаркеті та як обирати необхідну річ або продукт споживання.  В книжці  є  поради та інформація, що дасть вам можливість бути компетентними у ваших пошуках.  Важливо також бути підготовленим до того, як поводитись у світі споживання, а це означає мати етичні погляди на світ товарів і послуг. Ця книжка – саме про етику споживання. Вона допоможе вам дізнатися, як перевірити якість товару та послуги і не потрапити у складну й небезпечну ситуацію на ринку, у супермаркеті та повсякденному житі. Ви також зможете перевірити себе в різноманітних вправах і завданнях, дізнатися, чи добре орієнтуєтеся у світі товарів і послуг. Ви маєте також знати про свої споживчі права та вміти їх захищати.

    Всі люблять подорожувати. Ви, мабуть, також і вже відвідали багато цікавих і мальовничих куточків нашої країни. У книзі «Україна дивує!» —  інформація про 100 кращих куточків України, визначні пам’ятки архітектури та природи,  які неодмінно справлять на вас незабутні враження. Кожен з вас знайде в ній щось цікаве та близьке своєму серцю. Подорожі – це найцінніший внесок часу та коштів. Дізнавайтеся більше про свою Батьківщину, любіть її і вивчайте, а ця книга допоможе вам зорієнтуватися у своїх дослідженнях.

       Хрестоматія «Сучасна художня література» містить твори української, зарубіжної та літератури національних спільнот із списку позакласного читання семикласників.  Про письменників ти можеш дізнатися   не лише з коротких дотепних розповідей про них, а й перейти за посиланням і погортати їх стрічки в соцмережах. Твори в цьому посібнику не просто так: вони допоможуть тобі сформувати життєві принципи, обрати власний шлях, вчитися приймати правильні рішення та дотримуватися слова. Але не читай текст як просто нову інформацію. Аналізуй його, шукай зв’язки між творами різних письменників та зіставляй його з подіями свого життя.

     Перед вами посібник – хрестоматія, який містить твори, об’єднані темою «Пригоди й подорожі». Автори посібника пропонують вам поринути у світ сміливих і цілеспрямованих людей, які в складних обставинах не підкоряються долі, а досягають своєї мети, кидаючи виклик таємничим явищам природи.

Хрестоматія надасть вам можливість розширити уявлення про письменників, твори яких ви прочитали на уроках літератури, а також ознайомитись з новими творами. Зверніть увагу, що художні тексти супроводжуються коментарями, які надають інформацію про історичні реалії твору, культурних діячів певних епох або розкривають складні для вас терміни. Сподіваюсь, що запропоновані твори розширять ваш читацький досвід, нададуть інформацію для роздумів.

    Антологія «Фантастика й реальність у шкільному курсі літератури» — чарівна нагода проникнути у твори, які запрошують у неймовірний світ, відчути, наскільки описане співзвучне із власним баченням майбутнього й реаліями «тут і тепер». Це нагода поспілкуватися з охоронцями таємниць, воїнами світла, повелителями дивовижних країн, відвідати місто тіней і Королівство Золотих Веж…

Твори цього посібника зроблять захопливим і змістовним ваше позакласне читання. А ще антологія знайомить із письменниками, спонукає поміркувати над прочитаним, дати волю своїй уяві.

     Посібник «Перший український король» стане в пригоді тим, хто хоче більше дізнатися про життя та діяльність короля Данила, навчитися зіставляти різні види історичних джерел і трактування подій. Кожен параграф – окрема оповідь, що водночас пов’язана з іншими спільним сюжетом. Докладний розгляд фактів, багато захопливих епізодів пропонує рубрика «Цікаво знати»! Вам сподобаються корисні, посильні завдання і запитання рубрики «Міркуй і дій!». Хай твоя мандрівка в часі буде пізнавальною!

         Перед вами —  унікальна книга. Вона відкриє вам привабливий середньовічний русько – український світ. Війни, протиборства за владу, зміни релігій, розвиток міст, спорудження храмів та відкриття шкіл… Про все це ти дізнаєшся саме в книжці «Правління князів: походи й реформи». У рубриці «Вір, але перевір» учена сова запропонує дискусійну новітню інформацію, різні погляди на відомі події, укаже, де шукати відповіді на запитання. А у рубриці «Мовою джерел» ти знайдеш цитати з давніх літописів і хронік. Ти матимеш змогу працювати з текстами різних стилів. Тільки не лінуйся їх зіставляти і порівнювати, вибираючи такі трактування, які для тебе зрозумілі та корисні. Звертай увагу на історичні факти і явища. Мініатюри із літописів цієї епохи, картини, скульптури, зображення монет привернуть твою увагу до історично – мистецької спадщини Русі й здобутків сучасної України.

Нехай твоя мандрівка в часі буде приємною і корисною.

         Посібник «Величні собори України епохи Середньовіччя» пропонує вам здійснити незвичайну подорож у величну епоху, що тривала з V до XVстоліття. Ознайомитись з нею допоможуть німі свідки тих часів – собори та храми, що збереглися в Україні.   Мандруючи, дізнаєтесь, що доля кожного храму – як життя людини: часи слави та розквіту подеколи змінювалися роками горя та занепаду.  Храми – це не тільки історичні пам’ятки, а й твори високого мистецтва. Сподіваюсь, що цей путівник допоможе краще зрозуміти духовне коріння нашої держави. У пригоді стануть рубрики «З легенд та переказів», «Чи знаєте ви, що…», «Архітектор розповідає» та рубрика «Словник». Приємної подорожі шляхами українського середньовіччя!

     Посібник «Фізичні явища навколо нас» у захопливій формі познайомить вас з фізичними явищами та законами. Запропоновані  досліди зацікавлять кожного, хто хоче пізнати світ навколо себе. Автори намагалися зробити  цю книгу захопливою, щоб фізика стала для вас такою ж цікавою, як і для них.

Читайте, проводьте експерименти, спостерігайте, як працюють закони фізики у живій природі.

        Запрошую вас, семикласники,  до світу знань з посібником «Економіка і я». Цей посібник сприятиме вашому розумінню економіки в доступній та цікавій формі. Структура посібника має 16 розділів із поясненням проблемних аспектів тем, питаннями для самоперевірки отриманих знань та практичними вправами для кращого засвоювання змісту проблем, що розкриваються. Стиль написання посібника чіткий, стислий, доступний, цікавий для сприйняття. Сподіваюсь, що цей посібник надихне вас на здобуття високих результатів у навчанні, а корисний та актуальний матеріал стане вам у пригоді.

        Чи дійсно бджолина отрута є ліками? Чи справді коти – чудові психотерапевти? Чи можуть коні вилікувати церебральний параліч, краби – жовтяницю, а медузи – астму? У посібнику «Тварини лікують» ви знайдете відповіді на ці ті багато інших питань, що ґрунтуються на наукових дослідженнях та доказовій медицині. А також у ньому багато досліджень  — спостережень, експериментів, експедицій, що допоможуть вам краще зрозуміти особливості будови, поведінки та співіснування тварин у природі.  Всі вони можуть бути реалізовані в побутових умовах і не потребують складного наукового обладнання. У книзі  ви зустрінете і багато питань. Найкраще б було пошукати відповіді на усі з них. Отримані вами біологічні знання міцніше закарбуються у свідомості, а навички наукового мислення – розвиватимуться та удосконалюватимуться.

 Гайда досліджувати тварин, що лікують!

     Книга «Мистецтво в нашому житті: діалог традицій і новаторства» розповість вам про цікавий і захопливий світ мистецтва. Мистецтва, що оточує нас повсякденно. Ви дізнаєтесь, як сучасні митці, використовуючи традиційні види декоративно – ужиткової творчості,  роблять наше життя й довкілля красивим і сучасним. Побачите геніальні рішення сучасних архітекторів, які оновлюють наші міста на користь комфортності проживання в них людини. А ще книга занурить вас у надзвичайно цікавий світ дизайну, сучасної музики і нових мистецьких явищ, що оточують нас щодня. Матеріали посібника ви можете використовувати під час виконання різних проектів. Прочитавши цю книгу, впевнена, що вам захочеться дізнатися ще більше, відкривати все нові й нові обрії різних сфер мистецької діяльності людини.

Цікавої вам подорожі у світ мистецтва, що нас оточує!

     У посібнику «Основи споживчих знань. Обираємо культуру здорового споживання» ви ознайомитися із цікавими фактами про виникнення споживчих рухів, про вичерпність доступних на сьогодні ресурсів; зумієте зобразити портрет сучасного споживача; пізнаєте, які існують джерела необхідної для споживача інформації; дізнаєтесь про критерії вибору харчових продуктів, осилите правовий портфель споживача тощо. У книжці розміщено ряд ситуаційних та практичних завдань, що спонукатимуть вас відмовлятися від культури споживацтва, формуватимуть уміння обирати корисні товари для себе та якісні продукти для раціонального харчування та здорового способу життя. Автори книжки впевнені, що допоможуть вам стати споживачем, який сформує оптимальні взаємовідносини з довкіллям.