Національне виховання

2022-2023 навчальний рік

Шевченківський тиждень

Під час проведення тижня, присвяченого Дню народження Тараса Григоровича Шевченка, вихователями ліцею були проведені такі заходи як: виховна класна година до Дня народження Шевченка; перегляд відеофільму «Т. Г. Шевченко. Цікаві факти з біографії генія»; вікторина «Цікаві факти про Шевченка»; усний журнал «На вівтар Шевченківського слова я сердце своє юне покладу»; вікторина » Що ви знаєте про Тараса Шевченка? «

У холі закладу було оформлено тематичний інформаційний стенд.

Виховна година «Краса народного мистецтва» 9 клас

Година спілкування «Видатні жінки України в науці» 5-ті класи

Презентація до Дня народження тризуба з 7- 8 класами

Міжнародний день рідної мови

21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. Українська мова – одне з найцінніших надбань, яке залишили нам наші пращури. В історії української мови були доволі складні часи – її забороняли, викорінювали з побуту, культурного та політичного життя. Попри всі складнощі український народ зміг зберегти квітучу мову, якою розмовляють понад 45 мільйонів людей по всьому світу. До цієї дати у ліцеї пройшли різноманітні просвітницько-виховні заходи: фотоквести, інформаційне повідомлення: «Міжнародний день рідної мови», вікторина «Ми знаємо українську мову», гра «Мовні цікавинки», оформлення тематичного стенду.

День пам’яті жертв Голодоморів

Традиційно до Дня пам’яті жертв Голодоморів 1932-1933 років у ліцеї проводились виховні заходи, а також учні долучилися до всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті»

День Гідності та Свободи

День української писемності та мови

До Дня писемності та мови у закладі учні та викладачі прийняли участь у радіодиктанті єдності, проводився онлайн фото-квест, учні 7 класу створили літературну листівку, у холі оформлено тематичний стенд, відбулися тематичні виховні години та вікторини.

2021-2022 навчальний рік

Міжнародний день рідної мови

Фото-квест до Дня Гербу України

13 січня в ліцеї святкували щедрий вечір або свято Маланки. Учні 9 класу заспівали щедрівки для усього закладу.

Систематично проводиться виховна робота з національного виховання

День української писемності та мови

До Дня української писемності та мови у ліцеї були проведені тематичні виховні заходи та вікторини

День українського козацтва

Весело та активно пройшов сьогодні день для ліцеїстів! На честь Дня козацтва для учнів з 5 по 11 клас був проведений святковий квест. Учасникам було запропоновано постріляти з гвинтівки, пройти спортивні естафети, ознайомитись з цікавими фактами про козаків та згадати основні правила охорони життєдіяльності. Виконавши усі завдання та розгадавши головну загадку, учні отримали заслужену нагороду.Висловлюємо подяку учителям фізкультури, Заставській Тамарі Степанівні та Маласаю Костянтину Петровичу за креативні спортивні завдання, інженеру з охорони життєдіяльності, Кулініч Лідії Миколаївні, за майстер-клас з використання протигазів, вчителю з захисту України, Лупану Євгенію Вікторовичу, за можливість постріляти, медичній сестрі, Лось Ірині Дмитрівні, за практичні поради з медицини, бібліотекарю, Корх Марині Олексіївні, за цікаві запитання про козаків. Вітаємо усіх захисників та захисниць нашої держави зі святом!

Перекличка повідомлень «Відомості про символи країни»

Цікаво та пізнавально пройшла у ліцеї «Борисфен» перекличка повідомлень «Відомості про символи країни». Учні старших класів приготували повідомлення про державні та народні символи України та оформили тематичний стенд.Вивчаймо нашу історію, щоб пишатися своєю країною

2020-2021 навчальний рік

Свято Масляної. 7 клас

Народознавчий турнір «Я люблю Україну». 6 клас

Мета: залучити здобувачів освіти до джерел національної історії та культури, пробуджувати національну самосвідомість, сприяти патріотичному вихованню, виховувати любов до рідного краю.

Усний журнал «Інтер`єр українського житла». 4 клас

Мета:продовжувати  знайомство  учнів з традиційним житлом різних та побутом, звичаями та обрядами українського народу; пробуджувати пізнавальний інтерес до історії свого родоводу, української нації, її культури;  виховувати любов до рідного краю, повагу до оберегів та звичаїв, бажання примножувати родинні традиції, берегти свою національну культуру.

Фото-квест до 150-річчя від Дня народження Лесі Українки. 8 клас

Мета: поглибити знання старшокласників про видатну письменницю Лесю Українку; розвивати нестандартне мислення, уміння швидко приймати рішення; формувати здатність працювати в команді; виховувати товариськість, почуття взаємодопомоги й взаємоповаги; прищеплювати учням любов до української літератури

Інформаційна година «Звідки прийшла вишиванка». 2-А клас

Мета: ознайомити учнів з історією вишиванки; розвивати їх пізнавальний інтерес; виховувати любов до рідної країни.

Вікторина про Україну у 8 класі

Мета: прищеплювати вихованцям любов до рідної країни, бажання вивчати історію та традиції свого народу, розвивати ерудицію, вміння висловлювати власну думку.

Виховна година «Вивчаємо  українські традиції,звичаї,пісні». 3-А та 3-Б класи

Мета: розвиток почуття любові до батьківщини, національної самосвідомості й гідності; дбайливе ставлення до рідної мови, культури, традицій рідної країни; потреби зробити свій внесок у долю Батьківщини.

Виховна година «Видатні постаті на українських грошах». 6 клас

Мета: поглибити знання учнів про видатних українців, зображених на українських грошах; через історію грошей привити інтерес до вивчення історії своєї Батьківщини; формувати бережливе та економне ставлення до грошей; виховувати патріотичні почуття, виховувати любов до рідної країни.

Вікторина «Моя країна — Україна». 2-А клас

Мета: продовжувати знайомити учнів з цікавими фактами про Україну; виховувати любов до Батьківщини; формувати цифрову компетентність.

Урок-реквієм до Дня пам’яті жертв Голокосту. 8 клас

Мета: ознайомити учнів з сумними подіями Голокосту у світі та Україні; виховувати почуття патріотизму, відчуття поваги до людей старшого віку, вивчати історію своєї країни.

Інформаційна година «Інтер’єр української хати». 6 клас

Мета: ознайомити учнів з побутом давньої української хати, розповісти про звичаї і традиції українців по впорядкуванню своєї домівки; виховувати бажання більше знати про традиції рідного краю, бережливе ставлення до родинних реліквій.

Створення лепбуку до Всесвітнього дня рідної мови. 8 клас

Мета: розширити знання учнів про  багатство мов, формувати розуміння того, що  мова – скарб кожного народу; розвивати комунікативну компетентність учнів; виховувати у підростаючих громадян України любов до рідної мови як неоціненного спадку свого народу.

Виховна година до Дня народження Малого гербу України. 5 клас

Мета:формувати національну свідомість дітей, виховувати почуття любові до своєї землі та розширення знань  дітей  про Державний Герб як символ суверенної незалежної держави.

Дистанційна виховна година «Державні та народні символи України». 8 клас

Мета: розширити знання учнів про національні та державні символи України, сприяти вихованню в учнів національної свідомості, любові до Батьківщини, до рідного краю , дати учням уявлення про державну символіку України.

Завдання: у Classroom переглянути відеоролик по даній темі, знайти у себе вдома державні або національні символи та зробити з ними фото.

Виховна година «Державний прапор України — святиня нашого народу». 7 клас

Мета: ознайомити учнів зі святинею українського народу — прапором; формувати національну свідомість ліцеїстів; вховувати патріотів рідної держави, повагу до її символів, розширювати пізнавальні інтереси.

Флешмоб до Всесвітнього дня української хустки. 8 клас

Мета: поглибити знання ліцеїстів щодо традицій і звичаїв, пов’язаних з хустиною, які існували на Україні і збереглися до сьогодення; виховувати інтерес до звичаїв і традицій українського народу та бажання зберігати духовні надбання.