Служба порозуміння «Довіра»

Починаючи з грудня 2020 року в КЗО «Ліцей «Борисфен» ДОР» створена служба порозуміння «Довіра», до складу якої входять 12 ліцеїстів  7-10 класів та два куратори: практичний психолог і соціальний педагог.

 Метою створення служби порозуміння є здійснення діяльності у профілактиці і швидкому реагуванні на конфліктні ситуації в освітньому середовищі. Така діяльність ліцеїстів – медіаторів дозволить формувати у здобувачів освіти навички співпраці, будувати ефективну систему вирішення конфліктних ситуацій в ліцеї, забезпечувати психологічно – здорове середовище в колективі.

Служба порозуміння ліцею (СПЛ) – це команда підготовлених старшокласників – посередників (медіаторів), які допомагають своїм ровесникам розв’язувати конфлікти мирним шляхом, працюють над формуванням безпечної атмосфери в освітньому закладі.

  У своїй роботі медіатори спираються на головні принципи відновного підходу: повага до особистості, відповідальність у стосунках та стосовно інших, віра в кожну особистість та її здатність змінюватися.

 Сам процес вирішення конфлікту має назву медіація – це добровільний і конфіденційний процес, у якому третя нейтральна сторона – медіатор – допомагає сторонам знайти взаємоприйнятний варіант вирішення ситуації, що склалася. Протягом листопада – грудня 2020 року,  серед учнів 7 – 10 класів ліцею, відбувся відбір потенційних медіаторів. Вони пройшли тренінгові навчання,які провела тренер – координатор, практичний психолог ліцею Красильнікова Наталія  Іванівна,  та отримали Сертифікати.

З метою кращого розуміння роботи Служби порозуміння ліцею з медіаторами провів зустріч директор — Леонід Олексійович Олефір.

З метою підготовки майбутніх медіаторів та залучення до гурткової роботи ліцеїстів, які потребують особливого підходу у вихованні, з листопада 2020 року в ліцеї організовано роботу гуртка «Крок назустріч»  за програмою «Вирішення конфліктів мирним шляхом. Базові навички медіації».

 Мета роботи гуртка : навчити здобувачів освіти вирішувати конфліктні ситуації мирним шляхом.