Для вчителів природничо-математичного циклу

  1. Бєлова Л.П.

    Математика навколо нас : посіб. серії «Шкільна бібліотека» для

 5 – 9 кл. закл. загал. серед. освіти / Л.П.Бєлова, М.М. Корнієнко,

 Л.Ю. Полякова. – Харків: Вид – во «Ранок», 2020. – 160 с.

Видання покликане допомогти учневі поглянути уважно навкруги, зрозуміти, що математика дійсно навколо нас. У посібнику запропоновано логічні задачі, математичні ігри й фокуси, подано необхідні теоретичні відомості, наведено цікаві  факти з історії математики. Призначений  для учнів 5 – 9 класів, учителів математики та інформатики.

  • Годована Н.Б.

    Фізичні явища навколо нас : посіб. серії «Шкільна бібліотека» для

7 кл. закл. загал. серед. освіти / Н.Б.Годована, Т.А.Кравець. – Харків: Вид – во «Ранок», 2020. – 128 с.

Посібник у захопливій формі знайомить із фізичними явищами та законами. Пропоновані досліди, зацікавлять кожного, хто хоче пізнати світ навколо себе. Призначений для учнів 7 класу та вчителів фізики.

  • Гільберг Т.Г.

     Унікальні сторінки географії . Визначні географічні відкриття : посіб.  для 5 – 6 кл. закл. загал. серед. освіти / Т.Г.Гільберг, Ю.В.Лис, В.В.Совенко. – Харків: Соняшник, 2019. – 208 с. – (серії «Шкільна бібліотека»).

Посібник містить додатковий пізнавальний матеріал до уроків природознавства й географії для учнів 5 – 6 класів. У ньому наведено історії про відкриття різних географічних об’єктів, цікаві факти з різних розділів географії, деякі факти щодо природних явищ із науковим обґрунтуванням, інструкції для виконання експериментів. Він стане в нагоді для урізноманітнення навчального процесу, а також для підготовки до предметних тижнів, географічних свят. Призначений для учнів 5 – 6 класів, вчителів та всіх, хто цікавиться географією.

  • Заморока А.

    Тварини лікують: посіб. серії «Шкільна бібліотека»  для 7 кл. закл. загал. серед. освіти / Заморока А.М., Драгулян М.В. – Харків: Соняшник, 2020. – 224 с. – (серії «Шкільна бібліотека»).

Як тварини допомагають у лікуванні й реабілітації після хвороб і травм? Що корисного для медицини можуть запропонувати плоскі хробаки, павуки чи жаби? Відповіді на ці та подібні питання містяться в посібнику. А також у ньому багато цікавих досліджень – спостережень, експериментів, експедицій, що допоможуть краще зрозуміти особливості будови, поведінки та співіснування тварин у живій природі. І всі вони можуть бути реалізовані в побутових умовах і не потребують складного наукового обладнання.

  • Каліберда М.С.

    Загальний світ біології: посіб.  для 5 – 6 кл. закл. загал. серед. освіти / М.С.Каліберда, В.В.Панов, М.А. Чайковська. – Харків: Соняшник, 2019. – 240 с. – (серії «Шкільна бібліотека»).

У посібнику розкриті теми з росту й життєдіяльності мікробів, рослин, грибів, а також закономірності впливу навколишнього середовища на організми та особливості й значення взаємодій організмів між собою. Також запропоновані описи численних досліджень. Усі види діяльності не потребують складного наукового обладнання й  можуть бути здійснені навіть у домашніх умовах. Кожна тема містить запитання, відповідаючи на які можна розвинути свої мовленнєві навички, навчитися аналізувати отримані дослідним шляхом результати, шукати причини подій і підсумовувати спостереження.

  • Овчарук О.В.

    Основи споживчих знань. Споживча етика: посіб.  для 5 – 6 кл. закл. загал. серед. освіти / О.В.Овчарук, Л.М. Пужайчереда. – Київ: Літера ЛТД, 2019. – 112с. — (серії «Шкільна бібліотека»).

Книжка розповість про життя у світі товарів і послуг, що оточують нас щоденно. Читачі дізнаються про те, як потрібно знаходити і купувати товар й послуги та обирати необхідну річ або продукт споживання, як перевірити якість товару та послуги і не потрапити у складну й небезпечну ситуацію. Також зможете перевірити себе в різноманітних вправах і завданнях, дізнатися, чи добре орієнтуєтесь у світі товарів і послуг.

  • Криховець – Хом ‘як Л.Я. та ін.

    Основи споживчих знань. Обираємо культуру здорового споживання: посіб. серії «Шкільна бібліотека» для 7 кл. закл. загал. серед. освіти / Л.Я. Криховець – Хом ‘як, О.В.Сампара, Л.І.Чарторинська, І.М. Миколів. –  Тернопіль: Астон, 2020. – 144с.

У посібнику викладено основи споживчих знань. Прочитавши його, ви ознайомитесь з цікавими фактами про виникнення споживчих рухів, про вичерпність на сьогодні ресурсів, зумієте зобразити портрет сучасного споживача, пізнаєте, які існують джерела необхідної для споживача інформації, дізнаєтесь про критерії вибору харчових продуктів, осилите правовий портфель споживача тощо.

  • Длугопольський О.В. Вірковська А.А.

Економіка і я: посібник серії «Шкільна бібліотека» для 7 кл. закл. загал. серед. освіти.  –  Тернопіль: Астон, 2020. – 144с.

Посібник містить теоретичні й прикладні матеріали, які розкривають сутність  економічних явищ і процесів на різних рівнях економічних досліджень, узагальнюють проблемні аспекти розвитку економіки 21 ст. Структура посібника допоможе реалізувати на заняттях компетентнісний і діяльнісний підходи до навчання, сприятиме результативності у вивченні курсу економіки за допомогоб кейсів, проблемних ситуацій, практичних завдань.