Гурток рукоділля «Чарівна скринька»

Керівник —

Лобенко Ольга Леонідівна

Гурток «Чарівна скринька» сприяє ознайомленню дітей з різними цікавими матеріалами та техніками, які не використовуються на уроках праці. Адже наші пращури були дуже працьовитими і багато робили власними руками для створення затишку у власній оселі. Зараз створювати декоративні вироби стало набагато простіше завдяки появі великої кількості матеріалів для творчості навіть для маленьких дітей.Так вихованці ліцею мають змогу попрацювати з фоаміраном, фетром, легким пластиліном і зробити з них брошки, заколки, прикраси.

Метою гуртка рукоділля «Чарівна скринька» є формування художньо-творчих здібностей вихованців через забезпечення емоційно-образного сприйняття дійсності, естетичних почуттів і уяви у процесі навчально-творчої діяльності. Основні завдання гурткової роботи полягають у формуванні таких компетентностей: 

-пізнавальної: оволодіння початковими технічними та технологічними знаннями про роботу з природним матеріалом, тканиною, папером, бісером, нитками; оздоблення виробів;  

-практичної: використання набутих знань, умінь, навичок під час роботи з різними матеріалами; створення композицій; 

-творчої: розвиток творчих здібностей, фантазії, естетичного смаку; набуття досвіду творчої діяльності під час роботи з різними матеріалами; здатність проявляти творчу ініціативу; 

-соціальної: оволодіння основами культури праці, набуття позитивних якостей емоційно-вольової сфери (наполегливості, самостійності, працелюбства, вміння працювати в колективі, доводити розпочату справу до кінця), почуття задоволення від спільної роботи та взаємодопомоги.

   Під час навчання вихованці оволодівають рівнем знань про роботу з природним матеріалом (букети, пласкі композиції, іграшки-сувеніри), з папером (аплікація з паперу, об’ємні іграшки з паперу, квілінг), тканиною (виготовлення сувенірів та аксесуарів), текстильними матеріалами та навчаються конструюванню та моделюванню (сувеніри та подарунки). Підсумком гурткової роботи є  виставки та конкурси дитячої творчості.

2021-2022 навчальний рік

2020-2021 навчальний рік